Közösség

Vélemény:

 

83 DogMan - A kutyák ura

(2023)

Találó a cím, DogMan avagy A Kutyák Ura....

 
Bafam   2024.01.08 06:36
0

DogMan, azaz A kutyák ura – találóan lett a cím megadva ehhez a filmprodukcióhoz, valójában tökéletes. A film nézése közben kiderül, hogy miért nem lehet eldönteni, hogy a főszereplő nemi besorolását hová lehet betenni, azaz, hogy a karakter nem teljesen elkötelezett egyik nem mellett sem. Hol male a figura, vagyis férfinak öltözik, annak látszik, hol pedig úgy tűnik, hogy famale az illető, vagyis néha gyönyörű előadó-művésznő (pl. mikor Edith Piafként lép a színpadra, és énekli el az egy nagy világsikerű slágerét). Aztán pedig se nem férfi, és se nem nő, hanem az illető lemegy állatba, kutyákkal hál és kel, és elalszik. Saját bevallása szerint a kutyák neki a gyermekei, többször is hangoztatja, hogy ezek nem a kutyái, hanem a csemetéi. És hogy mire használja fel ezeket az „apróságokat” az élete folyamán, az nagyszerűen be van mutatva ebben a különleges Luc Besson-filmben. Nagy várakozással ültem le a filmvászon elé a moziteremben, és be kell hogy valljam töredelmesen, nem csalódtam, mert kifejezetten élveztem az előadást, habár nekem macskáim vannak...