Közösség

Vélemény:

 

78 Bosszúállók: Ultron kora

(2015)

A négy Bosszúállók rész leggyengébbje

 
Jerico   2023.08.25 14:28
1

Bár az alaptörténet érdekes és aktuális is, hiszen egy mesterséges intelligencia (Ultron) lázadásáról szól, egyéb szempontból viszont az Ultron kora a leggyengébb Avengers epizód szerintem. A legjobb nálam a harmadik rész, a 2018-as Végtelen háború, utána jön a legelső, 2012-es fejezet, majd a negyedik (legszomorúbb rész, a Végjáték) és végül az Ultron kora. Akadnak jó jelenetek, most kerül képbe Vízió (Paul Bettany) és Wanda (Elizabeth Olsen), illetve érdekes a Hulk (Mark Ruffalo) és Natasha (Scarlett Johansson) között szövődő szerelem is, plusz sok a látványos harc, ugyanakkor a vége gagyi a levegőbe emelkedő városról, amit Ultron gerjeszt valami zavaros módon a vibrániummal. A film legjobb alakítását szerintem Mark Ruffalo nyújtja, aki ezúttal egyszerre tudós, romantikus, önfeláldozó figura és férfias hős, akibe bele tud szeretni Natasha is. (Pedig én valahogy mindig Steve Rogers oldalán akartam elképzelni.) Értékelésem: 60%. Ha a legjobb Avengers rész 85% -ot kap, a második 80-at és a harmadik 70%-ot.