Hadik

Hadik

2024.03.16 Ultron

Látványvilágban gyenge

A Hadik hadjárat kimondottan a látványos magyar történelmi események közé sorolható, így egy erről szól filmnek is a látványosság a kulcsa. Na, ez nem jött össze sajnos. A másik a hitelesség: ott is vannak problémák mindvégig. Hadik András 1757 októberében 450 kilométert tett meg északra, a poroszok fővárosába 4 ezer katonával alig hat nap alatt. Ez önmagában hihetetlen teljesítmény, de ők be is vették a várost (igaz, csak egyetlen napra). Komoly sarc kivetésére nem volt idejük, elhoztak 425 ellenséges katonát. Ami a főszereplőket illeti: Trill Zsolt kicsit furcsa alakítást nyújt Hadik szerepében, mintha picit túltolná az egészet. Az ellenséges figura a porosz von Bock ezredes, akit Zsolt László alakít. Az ő játéka valahogy hitelesebb, viszont nem találtam meg a karakter valós megfelelőjét. Hadik legfőbb ellenfele a valóságban inkább Moritz von Anhalt-Dessau tábornagy volt. A film látványban a leggyengébb, ezt a műfajt még tanulnunk kell. Értékelés: közepeske, csak három csillagot kap tőlem.

2023.07.09 Harper

Ezt a műfajt még tanulnunk kell

A Hadikon már a harmincadik percben bealudtam. Aztán erőltettem kicsit, hogy nézzem, de annyira unalmas, hogy másodszor is elkalandoztam, ezúttal a másnapi teendőimről gondolkoztam. Szinte lehetetlen odafigyelni erre a filmre. Gyenge minden téren: sztorit illetően és látványban is. Akadnak benne csúsztatások is, mint például az, hogy személyesen Mária Terézia találta volna ki, hogy közvetlenül Berlint kell megtámadni. A film szerint személyesen adta ezt parancsba Hadik tábornoknak, kettesben. Ezt totál kizárt: egyrészt, hogy négyszemközt tárgyaltak volna, és az is, hogy ilyen szintű katonai részletekbe beleszólt volna a királynő. Nagyon gyenge kis filmecske, ezt a műfajt még tanulnunk kell, ez az igazság. Nálam maximum, ha 40%-ot kaphat, pedig alapvetően nagyon szeretem a történelmi filmeket. Viszont az unalmas feldolgozások eltántorítják az embereket a történelemtől, pedig az a legszebb tudomány. Van némi közöm hozzá, hiszen azzal foglalkozom. A látvány, a pörgős rendezés mindig kellenek a sikerhez. Illetve kellenének.

2024.02.13 Ahoj poplacsek Nézhetetlen

0/10, legalábbis az első 10 perc alapján

Elvétve csinálok olyat, hogy kinyomom a filmet, most ezt tettem tíz perc után. Szekunder szégyent éreztem a rettenetesen kaotikus kameramunka, tré hangosítás, kidolgozatlan és rémesen ostoba színvonalú párbeszédek és a röhejes tizenkét statisztás háborús jelenetek miatt. A film elején a Hadik felirat mögé meg bevágtak egy Zorro Z betű formájú kardvágást, már ott fel kellett volna kapnom a fejem, hogy nagy a baj. Na mindegy, tíz perc után sikerült leállítani, kármentésnek már az is valami. Értem, hogy a jelenlegi kurzus úgy döntött, hogy nemzeti hősöket formál meg a nép felé, de ilyen mélyen színvonal alatti munkát minek vesznek át? Mit várnak attól, hogy az emberek bemennek erre a produkcióra a moziba, és úgy érzik, hogy átverték őket a mozijegy árával? Ennek mi értelme? Komolyan, azonos összegből be lehetne szállíttatni állami megrendelésre jó minőségű filmet is, mint sz*rt.

2023.07.17 Insomnus

Közepeske lett a Hadik

Méltányolandó, hogy egyáltalán próbálkoztunk történelmi film kategóriában, de sajnos nem lett egy emlékezetes alkotás a Hadik, inkább amolyan közepeske. A téma nem rossz, de csúsztatással indul: Mária Terézia "kitalálja" hogy a leányági trónutódlását megkérdőjelező poroszok ellen az a leghatásosabb védekezés, ha megtámadják fővárosukat, Berlint. Ez a valóságban másként történt: Hadik egy váratlanul sikeressé váló hadjáratában sarcolta meg Berlint, nem előre megtervezetten, pláne nem királynői parancsra. És a megsarcolás is csak egy gyors bevonulást majd még gyorsabb kivonulást jelentett, jelentéktelen zsákmánnyal (többek közt kesztyűkkel). Ettől eltekintve a film látvány-világa nem rossz: láthatunk hősies magyar huszárokat például, rengeteg lovas jelenettel. A második nagy csúsztatás, hogy a Hadik-féle hadjárat kényszerítette volna ki a két nagyhatalom közti békét, ez sem igaz. A végső mérleg: egy közepes film. Pozitívum a von Bock - Hadik konfliktus és párbaj illetve a végső csata Berlinért. Ezekben találhatunk szórakoztató és izgalmas elemeket. Értékelésem: 50%.

2023.11.04 kabel

Magyar történelmi fantasy

Bár történelmi pontossága valószínűleg a Gyűrűk Urával vetekedik, a Hadik egy működő alkotás, mely végre filmnek hatott, jó látványvilággal és többnyire rendesen összerakott jelenetekkel. Bár tipikus magyar filmes problémákat még nem sikerült teljese... Teljes kritika

2023.07.07 Dorkateo

Végre egy pozitív hős, végre egy sikeres történelmi csata!

Vérbeli kalandfilmet láthatunk a mozikban és a Netflixen. A történet központi eleme, hogy 1757-ben az elképesztő hadvezéri tehetséggel bíró Hadik András titokban, az éj lepje alatt vezette 4320 fős huszár regimentjét Bécsből Berlin falai alá. A négys... Teljes kritika

2023.07.08 acura steve Nézhetetlen

A feléig bírtam nézni, mert akkora egy hatásvadász film, hogy a holdról is látszik. Az operatőri munka és a díszletek jók. Már el is képzeltem, mi lesz a folytatása: Hadik 2 - Brüsszel ostroma.

2023.07.17 Fikatours_blogger

A kocsma jobb

Alapvetően rendben van ez a film, csak hát ezt a látványt tudta már az Egri Csillagok is fél évszázaddal ezelőtt.

2023.07.12 Tibor397141

Hangulatában vígjáték, igaz történet alapján. Furcsa mix. Kiválóan van fényképezve, de sajnos az erőltetett párbeszédek és forgatókönyv miatt csak négy csillag. Még picit gyúrhatták volna, de így is szórakoztató.

2023.03.14 mfos

Üde színfolt

9/10 nálam. Szerintem nagyon jó film, nem tökéletes, de fekszik a történet, jó a színészgárda, és nagyon szuperül játsszák el a szerepüket. Egyszer-kétszer volt némi vontatottság a filmben, de nem tartott sokáig. Izgalmasan néztem végig a moziban. :) A látványvilág és a párbeszédek megfelelőek, jó hangulatot adnak a filmnek. A poénok nem erőltetettek, amolyan „magyaros” poénok, amikhez a színészek is érezhetően hozzáadják a magukét. Van elegendő fantázia a filmben, de nincs túlragozva semmi. Az elmúlt egy-két év szuperhősös, Star Warsos, befásult és unalmas filmjei után nagy élményt okozott ez a film (de már önmagában is, hasonlítások nélkül). Sok véres jelenet nincs, látszik, hogy próbáltak erre is ügyelni, nagyon helyesen, nem a fröccsenő lekvárról kell szóljon egy film. Szívesen újranézném. :)

2024.03.15 Hljartal

Ezt most miért?

Valamikor a magyar filmszakma szinte kifogástalan kosztümös filmeket tudott csinálni. Jó rendezéssel, kiemelkedő színészi alakításokkal. Egyre inkább úgy tűnik, ezek az idők már nem jönnek vissza. Sajnos ennél a filmnél még azt sem sikerült eldönteni a készítőknek, hogy valamiféle vígjátékot akarnak készíteni, vagy valami mást. (De mi lenne az?) Olyan mértékben hiteltelen, zsáneres, hogy az már fáj. És a sok jó színészt mibe vitték bele? Ismerve a képességeiket; rossz volt nézni ezeket az alakításokat. Nem az ő hibájuk. Kár ezért.

2023.07.06 MrFahrenheit

Jó ez, csak mégse

A Netflix előfizetésem utolsó napján volt a Hadik András kalandfilm premierje a streaming platformon. Eredetileg csak Mucsi Zoltán miatt akartam megnézni: nos, azt a néhány sort, amit kapott, kitűnően hozta. Kicsit átverve érzem magam, és örülök, hog... Teljes kritika

2023.07.26 I3rYcE

Nem mindenkinek való

A kosztümökön kívül talán a szokásos színészi karakterek tesznek valamit a filmhez. Nem estem hasra tőle. Félidőben már nagyon nehéz volt a filmre fókuszálni.

2023.07.22 Blázy

Vérszegény

Nagyon vérszegényre sikerült. A kosztümök viszont szuperek voltak. Több szót nem érdemel.