Jurassic World: Világuralom

Jurassic World Dominion

2022.07.16 Tonyka

Jurassic franchise mélypontja

Hirtelen azt sem tudom hol kezdjem annyi bennem a keserűség. 1993-ban Spielberg elvarázsolta a világot a dínókkal. Trükk és hangügyileg mérföldkő volt a filmgyártás asztalán. Ezt követte a második rész, a harmadik rendezői székében már nem ő ült. It... Teljes kritika

2022.10.23 Klauka89

Nem volt szép zárás

Imádtam a korábbi részeket, de ez bizony nagyon gyenge lett. Irreális, meseszerű jelenetek, túlhypolt dinók. A régi szereplők felbukkanása öröm, de minden más ellaposodott próbálkozás.

2023.08.03 Jocpappa

10/7

A beszámolókkal ellentétben nekem tetszett. Pontosan ezt vártam egy moziban nézős, dínós filmtől. Teljesen OK szombat esti agykikapcsoló. Rettenetesen bárgyú egyébként, a sztori túl sok szálon fut, és ettől kelekótya, eléggé túl is van nyújtva, a kvóták nagyon zavaróak. Viszont szépek a dínók, látványos, amikor izgalmas, olyankor tényleg lehet izgulni. Hatásos volt, jól össze van dobva látvány és izgi jelenetek szempontjából. 30 km futás után néztem, teljesen jól szórakoztam a hibái ellenére, ezért 7 pont.

2022.06.11 drg0602

Lehetett volna jobb is, de nem volt rossz befejezés!

Ma láttam moziban, de amilyen szinten beharangozták a trilógia befejező részét, azt nem mondom, hogy csalódás volt számomra, de igen én is többet vártam eme ikonikus, trilógia befejező részétől. Egy biztos, hogy sok üresjárat nincs a filmben, csak amennyi kell. Van kb 30 perc az elején ami egy kicsit lassú volt az igaz, de utána elég pörgős és nagyon látványos ahhoz, hogy a nézőt lefoglalja. Vannak olyan részek a filmben amit már nem kellett volna erőltetni, viszont a látvány és az izgalom sok mindenért kárpótol. A színészi teljesítmények jók. A végén a filmnek a feszültség és a mértéktelen látvány javít szerintem az összképen. Értékelés: 8/10

2022.06.09 Gábor390920

Ez a film volt a hatodik a sorban. 2015-ben vérfrissítésen ment keresztül, elég hangulatos lett az új trilógia első darabja. A második része még jobban tetszett, és amikor a dínók elszabadultak a világba, már rögtön néztem volna a folytatást. Nos, a... Több

2022.07.13 stewie_griffin_2005

Elég átlagos lett. A történet gyenge, a végén meg szinte megismétlik azt, amit az előző végén már megtettek. A régi szereplők visszahozatala nem volt rossz ötlet, a jó látvány viszont önmagában már nem elég. Kár ezért a “nagyszabású lezárásért”. Tula... Több

2022.12.17 sptt

Jó indulás és jó látványvilág után szépen lassan ellaposodott a történet, a 160 perc pedig rendkívül túlzó a történet mondanivalójához képest, amit nyugodtan el lehetett volna mesélni 100 percben is. Hatalmas ötlet volt ez a Jurassic Park Spielbergge... Több

2022.12.10 Fikatours_blogger

Semennyivel nem volt rosszabb a '93-as első résznél, ami 90%-on áll, csak hát jobb sem, miközben eltelt egy emberöltő.

2022.07.12 Lóri Ádámcsik

Unalmas

Az egyik, ha nem a legunalmasabb rész a sorozatban. Semmi extra. Mintha a Film+-on néztem volna egy esti filmet.

2023.06.29 Morpheus

Szakít a Jurassic hagyományokkal

Léteznek „Jurassic hagyományok”, mint például, hogy a dínók állnak az egyes történetek középpontjában, hogy a főhősök mindig megmenteni akarják a dínókat, de közben harcolnak is velük, és hogy akadnak rosszak, akik bántják szegényeket. Ebbe a megszokott rendbe nehezen illeszthető a 2022-es Világuralom, mert ezúttal igazából valamiféle génkezelt óriás szöcskék állnak a középpontban, és a rosszak sem a dínókkal foglalkoznak, hanem az elvtelen profit-növeléssel. A dínók csupán „hátteret” adnak az egészhez. Ami jó, hogy a rendező, Colin Trevorrow összehozza a régi, hagyományos Jurassic-részek és az új World-fejezetek szereplőit. Együtt láthatjuk Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum karaktereit az új figurákkal: Chris Pratt és Bryce Dallas Howard karaktereivel. De itt ki is merül a pozitívumok sora, sajnos. Az alapsztori gagyisága ugyanis elront mindent, még a kivitelezést is, ami viszont néhol nem is olyan rossz. Akadnak azért izgalmas jelenetek, de alig mentik meg a filmet a közepestől. Főleg azoknál, akik látták a legjobb Jurassic-részeket.

2023.12.14 Majorkas

Csak a helyszínek miatt, na meg másért is.

Tudom, nem leszek ezzel népszerű, de nekem tetszett a franchise-nak ez a cselekményszála, amit moziban néztem meg. Na meg a forgatási helyszínek, csak a helyszínek miatt kiválóra értékelném, sokat dobott ez a film azon is, hogy Máltára látogassak.

2023.10.16 Filmworlds blog

Már nem is a dínók a lényeg benne

Vannak itt óriássáskák többmilliós számban, van nyerészkedő gigavállalat, mely trükközik a vetőmaggal és van hatalmi harc is a nagyok között, csak épp a dínók szorulnak második helyre a velük indított franchise legújabb részében. Ami a JW: Világuralomban jó, az három dolog: egyrészt a régi nagy Jurassic Park sztárok visszahozása, aztán Chris Pratt motoros kalandjelenete a raptorokkal a nagyvárosban, illetve Bryce Dallas Howard nagy jelenete az erdei békalencsés tóban. Mondjuk negyedik helyen nem rossz még a jégmezőn való dinókkal küszködés (szintén Chris Pratt részvételével), de kb. ennyi. A Világuralom legfőbb gyengesége maga a sztori. Nálam 3 csillagos.

2022.06.26 pj19

Jó film. Kellemes hangulat, a régi szereplők visszahozását én jó ötletnek tartom. Főleg Sam Neillét és Jeff Goldblumét. Bár, nálam még mindig az első rész a favorit!

2022.06.11 Maver17

Jurassic befejező része

Nem volt rossz film, hozta a Jurassic-stílust, de valami hiányzott a filmből. A filmben vártad a csattanót, de nem történt semmi.