Ütős indie film, ami remekül áll hozzá egy milliószor látott horror zsánerhez. A színészkedés meglepően fantasztikus ilyen kis költségvetésű filmhez képest. Csupán néhány long take-kel meséli történetét, ami miatt a tempó kicsit saját magát gáncsolja, de a játékidő alatt remekül fenntartja a feszültséget, csak a lezárását nem tudta rendesen összehozni. Mintha a finálé előtt elfogyott volna a költségvetés. Szomorú, mert olyan közel volt egy Athena jellegű fantasztikus kalandhoz, de története túl egyszerű, és a készítők nem tudták elég érdekességgel megtölteni a hosszú jeleneteket.
Szóval, a film hosszú snitteket választott a története mesélésére, gondolom azért, hogy a karakterek változását és küzdelmét közelebbről láthassuk és jobban átérezhessük. Ezek a jelenetek tényleg kimagaslóak, a karakterek mindent kiszínészkedtek magukból, és végre egy egész érdekes zombivá transzformációt látunk. Sok film nem foglalkozik a határral az ember és a primitív lény között, ez a sztori remekül láttatja ezt, nagyon érdekes volt, ahogy néha visszatalál a lélek az emberekbe, és próbálják minden erővel megakadályozni a sorsukat. A gond a többi résszel van. Messze túl sok idő telik azzal, hogy karakterek csak A-ból B-be mennek, amíg igazából nem sok dolog történik. A film érezte, hogy ez unalmas így, ezért több eltérő figurát követünk mindig, de nem éreztem, hogy ez eléggé felrázta volna a történetet, így is nagyon sok az üresjárat. Lehet ez egy pénzkérdés, egyszerűen nem volt pénz elég sok érdekességre vagy vizuális elemre, de akkor meg inkább a fontosabb jelenetekre kellett volna fókuszálni.
A sztori elég egyszerű amúgy, de végig izgalmas marad, és az erőszak meglepően jól működik, főleg ilyen kézi kamerás filmben. Nagyon üzenet vagy nagyobb tematika nem igazán jelenik meg, kicsit az emberségességgel próbáltak játszani a készítők, de ez nem annyira sikerült. Inkább csak egy jó hangulatfilmként látom ezt, amolyan erős 7/10, de gondolom, nem mindenkinek fog ez bejönni. Inkább azoknak ajánlom, akik horrorfilmeket esznek reggelire is.

64 Veszettek (2024)
Egy tinédzser története, aki megáll a dílerénél, hogy kipróbáljon egy új drogot, mielőtt elindulna egy éjszakai buliba. Hazafelé felszed egy sérült nőt, és az éjszaka... több»
Szereplők: Lucille Guillaume, Laurie Pavy, Milton Riche, Lewkowski Yovel, Sasha Rudakowa
Üdv!
Fantasztikus rálátásod van, ha egy filmben a „long take” stílust észreveszed!
Le a kalappal...
:)