Közösség

Vélemény:

 

54 Valami van odalent

(2005)

Valami van odalent

 
Bakugan   2022.02.27 18:52
0

Korábbról már ismertem Man-Thing karakterét, így ahogy megtudtam, hogy róla is készült egy film, felírtam a megnézendők listájára, és most el is jutottam odáig, hogy megnézzem. Korábban már láttam a Mocsárlény című sorozatot, és leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, nem véletlenül, hiszen Swamp-Thing karakterét a DC a Marveles Man-Thingről mintázta. Viszont nekem a DC verziója sokkal jobban átjött. A film a Marvel legelső horrorképregény-adaptációi közé tartozik, és ezzel határozottan ki is tűnik a kiadóhoz köthető filmek közül, nem is beszélve a nyitójelenetről. A színészek alakítása nem volt valami magával ragadó, és nekem a vágás sem adott hozzá sokat, talán még helyenként el is vett belőle. A holttestek viszont szerintem határozottan jóra sikerültek, tekintve azt, hogy a film nagy részében próbáltak arra építeni, hogy sötét van és nem fontos a látvány, azok viszont egészen korrektek voltak. Ezt a magyar címfordítást ennél a filmnél sem tudom hova tenni, de ez nyilván nem a film hibája, csak úgy mégis hozzá szerettem volna tenni. Összességében nem lett egy igazán jó film, viszont ha éppen érdekelnek a képregény-adaptációk, vagy csak a korai 2000-es évek hangulatú horrort keresel, és nem vársz tőle sokat, akkor egyszer érdemes lehet megnézni.