2024.01.03 11:48 kabel Olvasottság: <100x
0

Érdekes téma, de hol a film?

A film egy valós szituációt mutat be, ahol egy lány deepfake pornót talál magáról az interneten, és megpróbál utánajárni a dolognak. Nos, ez mind hihetetlen érdekes lenne, azonban a film teljessége ennyi. Nincs betekintés a technológia felépítésébe, nem tudjuk meg, mit lehet ilyenkor tenni, nem látjuk az okait, és nem tudjuk meg az elkövetők motivációját vagy a nézők hozzáállását. Nem is tudjuk meg, mi a történet vége.

Nem ismertünk meg semmi jogi dilemmát, nem látunk ellenvéleményeket, vagy a technológia más felhasználásait, nem kapunk betekintést abba, a lány mit csinált az életével. A film egyszerűen csak nem szól semmiről, és folyamatosan az a hatás, mintha majd a következő jelenet továbbvinné a cselekményt, vagy valami új, eddig ismeretlen szakembert ismerünk meg, aki végre tudna valami okosat mondani, de nem. Iszonyat repetitív a felépítése az Another Bodynak, és a hozzáértés vagy kutatómunka teljes hiányáról árulkodik az egész film. A rendező csak fogott egy trendi és érdekes eseményt, és bármiféle hozzáértés nélkül forgatott belőle filmet, amiben egy érdekes ember sincs, és egy szakember sincs megszólaltatva egy jogászon kívül, akit mindig ott vágtak el, amikor végre valami hasznosat mondott volna.

Érdekes téma, de hol a film?

Egy dokumentumfilm nézése alatt informált akarok lenni, ehelyett itt ugyanaz a mondatsor hangzik el egymás után, és a film végén nem tanultam semmit. A film egyedüli erénye, hogy csakúgy, mint témája, deepfake technológiát használ, hogy elrejtse az áldozatokat. Ez az effektus egy nagyon erős és furcsa hatást kölcsönzött a látványvilágnak. Emellett még bedobnak pár kezdetleges 3D rendert és animációt, amikre őszintén nem tudom, mért volt szükség, ha már amúgy is eltakarjuk a főszereplők arcát. Az tehát evidens, hogy tudták használni a technológiát, így duplán meglepő, mennyire nem mesélnek róla a filmben. Ehelyett furcsa rekreált jeleneteket kapunk, ahol a főszereplő lány felhív egy másik áldozatot, majd úgy beszélnek az egész szituációról, mintha a kedvenc énekesükről dumálnának. Az egész csak bizarr volt, mert ezeket a beszélgetéseket meg a a főszereplő sírós monológjai szakítják meg. A film tehát nem igazán tudott mit kezdeni az alapanyagával, a sztori lezáratlan maradt, és a kapott információ meglepően sekélyes. Sztem kicsit komplikáltabb mondanivalóval kellett volna szolgálni, mint a „deepfake bad”, mert ez nem az technológia, amit keddre be lehetne tiltani.

dokumentum

A film egy főiskolai hallgató igazságkeresését követi nyomon, miután felfedezi, hogy az interneten hamisított pornográfia kering róla. több»

0