Közösség

Vélemény:

 

78 Idegen közöttünk

(1992)

Kevés a 10 parancsolat, de elég a 613...?!

 
Bafam   2024.04.02 09:19
0

Ez egy egészen jó film lett, legalábbis nekem és párductestű istennőmnek nagyon tetszett. Kevés film van, amely a zsidó lét 613 darab parancsolattal szigorúan szabályozott vallási életébe, szertartásaiba, mindennapjainak történéseibe bepillantást enged nyerni a kívülálló mozinézők milliói számára. Maga a történet egy nagyon visszafogott film, amely a haszid zsidókról és életmódjukról szól, hasonlóan ahhoz, amit „A tanú” volt az amishokkal. Én személy szerint nagyon érdekesnek találtam a haszid (zsidó) életmódot, szembeállítva a rendőrtisztnő harsány értékek nélküli anyagias világával, látásmódjával. Elég éles volt számomra ez a kontraszt. A film első fele nekem jobb volt, mint a második fele, magasabb értéket képviselt. Két dolog tetszett benne, a csodálatos arany árnyalatú operatőri munka, és kevés szex és trágárság. Valószínűleg túl visszafogott, legalábbis abban a második felében, ahol több feszültségre és akcióra volt szükség ahhoz, hogy egy jobban kedvelt és ismertebb film legyen. A végkifejlet is megmutatta a haszid vallási elkötelezettség iránti tiszteletet, melyet nem vártam. Nyálas amerikai csöpögés helyett kiváló lett a befejezés.