Amerika Kapitány: A tél katonája

Captain America: The Winter Soldier

2024.02.26 Ursus Arctos

A TOP Marvelek közt a helye

A TOP 10 legjobb Marvel között van nálam mindhárom Amerika Kapitány-film: a legelső (mely megmutatja a kezdeteket), a Bucky sztoriját feldolgozó A tél katonája és a háromból legjobb Polgárháború is. A tél katonájának legjobb jelenete szerintem a liftes scene, amikor Steve Rogersre támad mindenki a liftben Rumlow vezetésével. Zseniális. Nagyon látványos fejezet az egész film, megunhatatlan, akármennyiszer újranézhető. Nálam egyértelműen öt csillagos produkció, akárcsak a másik két Amerika Kapitány-rész. Ezért is lett huszadik kommentem tárgya éppen ez a film.

2021.08.02 Artemisia

a nap véleménye

Amerikai álom

Amerika Kapitány karakterében elsősorban a II. világháborús szellemi értékek konzerválódtak, a kor nagybetűs "American Dream"-jét képviselte. A háború után azonban új eszmék kerültek középpontba, melyekkel Steve Rogers nem tudott lépést tartani, így ... Teljes kritika

2020.08.11 Interfectorem Sabnock Nézhetetlen

Kapitány úr.Tessék már elmenni nyugdíjba,és nem minket idegesíteni.Sajnos a szenny csak ömlik,és ömlik.Chris Evans egy borzalom.

2020.08.11 Harper

Az Amerika kapitány trilógia bronzérmese

Szeretem a Marvel-filmek világát és az összes eddig megjelent szuperhős-mozit megnéztem (legalábbis 60-ig számoltam "őket"). Az első 10 legjobb Marvel-produkcióban nálam benne van mindhárom Amerika kapitány film (a 2011-es Első bosszúálló, a 2014-es Tél katonája és a 2016-os Polgárháború is). Ha csak ezt a hármat nézem, a Tél katonája bronzérmes, de egy kifejezetten izgalmas, látványos és szórakoztató alkotás. Chris Evans eleve nagy kedvencem (a 2004-es Mobil óta), ebben a moziban pedig elemében játssza Steve Rogerst. Tetszik az is, ahogyan visszahozzák Bucky Barnes karakterét (Sebastian Stan alakítja) és teszik a cselekmény központi figurájává. Mindent egybevéve egy erős 80% -os film (rendezés: 85%, sztori: 80%, színészek: 75%, látványvilág: 85%) Nálam egyértelműen a legjobb Marvelek egyike.

2015.04.25 Yosihiro

Nagyon jó film:) Látványos akciódús és remek szinészi teljesítény jellemezi. Ezt mindenkinek látni kell :) Üdv Yosihiro

2018.04.08 ArpiHajdu és Réci

Nincs benne üresjárat

Az új Bosszúállók-filmre való készülés keretében megpróbálom pótolni és/vagy újranézni néhány régebbi MCU-darabot, s mivel az egyik tv-adó műsorra tűzte Amerika Kapitány második kalandját, így éltem a lehetőséggel. Ritkán szoktam képregényfilmre ilye... Teljes kritika

2019.04.13 Thibo84

A második rész még több és látványosabb akciót tartogat számunkra, és persze a humor sem marad ki belőle. Barátok feszülnek egymásnak, mialatt újabb szövetséges segíti hőseinket a Hydra elleni küzdelemben. A készítők érdekes csavarokat akarnak belevi... Több

2017.07.17 Deku

Az első részben az tetszett, hogy végig vezet a szerény kapitány kialakulásán. Itt pedig már készen van és mindent bevet a már megszokott stílusával. Hatalmas rész ez is.

2015.10.09 kabel

Érdekes, hogy a szuperhősfilmek általában akkor igazán jók, ha nem szuperhősökről szólnak. Így van ez itt is, a címben szereplő Tél katonája alig szerepel a filmben, helyette egy sokkal érdekesebb főgonoszt kaptunk. Az egész történet összeszedett és ... Több

2017.07.22 Orosz István

Nagyon jó lett méltó folytatása az első epizódnak. Van benne akció érzelem. Szerintem a tél katonája is remek karakter lett, gondolok én az egyben ellenség és barát viszonyra.

2017.03.12 GedyPapa

Nekem az első jobban tetszett, de ez is bejött. Csak nem kapott el annyira, mint az első, főleg nem a "főgonosz" személye. Viszont Amerika Kapitány hozta azt, amit elvártam és vártam tőle.

2019.04.28 Ms. Akárki

Amerika Kapitány múltját jobban megismerhetjük. Bucky, régi barátja is nagyobb szerepet kap, és főleg ő érte küzd Steve. Tetszett, hogy végre amcsi kapcsi sebezhető oldalát is megismerhetjük, és, hogy Fekete özvegy végre több jelenetet is kapott.

2018.08.12 erahurka

Sokan imádják de engem nem tudott úgy elkapni. Egyszerűen nem jött át az a hű de kémsztori amit mindenki emleget, csak egy újabb tucat Marvel film. Voltak jó pillanatai, de összességében csak egy a sok közül.

2016.05.02 MP170506

Ez még az első részen is túltesz! Kiváló akciójelentek, izgalmas, látványos film. Kiváló karakterek, amerika kapitány számomra mindent visz, a Marvel legjobb hőse! Csillagos ÖTÖS!!