
Vélemények (56)
Az első két rész ütős volt, teljesen elvarázsolt, magával ragadott. Ez a rész egyszer nézhető, sokszor unalmas volt.
Ezek a Deadpool filmek nagyjából ugyanolyanok, mint a filmek, amiket kritizálnak. Fárasztóak... És most keverték az alkoholt, és behozták ezt a multiverzumos borzalmat, mely konzekvencia-mentessé tesz minden történetet, és sikeresen aláásta a szuperh... Teljes kritika
Hatalmas csalódás volt számomra a Deadpool & Rozsomák, pedig én nagyon szeretem a Deadpool-filmeket. Ez azonban inkább a Marvel és a valódi Deadpool kigúnyolása volt, afféle paródiaverzió. Zagyva sztori, katyvasz konfliktusok, elnagyolt karakterisztika, halvány poénok, unalmas rendezés. Az egész úgy, ahogy van, nagyon ZS kategória sajnos. A Deadpool első részét Tim Miller, a másodikat David Leitch rendezte, ezt a mostanit pedig Shawn Levy rakta össze. Iszonyúan gyenge lett, kín volt kivárni a 127 perces vetítési időt, amit nem is nagyon értek, hogy miként lett ennyi. Indokolatlan teljesen. Mindig Marvel-rajongónak vallottam magam, szeretem ezt a különleges (kissé infantilizált és meseszerű) világot. Nyitottnak is vallom magam az újdonságokra (innovatív személyiségnek tartom magam), de sajnos ez a film nagyon nem talált célba nálam. Vélhetően nem is én lehetek az igazi célközönség, hanem talán a nagyon fiatalok. Kíváncsi lennék, hogy náluk népszerű lehet-e. De valamiért szerintem ott sem annyira.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Bemutató 10/10, a film meg 10/4. Az első két rész személyes kedvencem, mielőtt még valaki azzal vádolna, hogy ez egy Deadpool-film, mégis mire számítottam. Nos nem erre, amit kaptam, elhivatottságom támasztja az is alá, h az elsők közt ültem be rá. M... Teljes kritika
Deadpool beszabadult a multiverzumba, és kiosztott mindenkit. Addig beszélt lyukat mindenki hasába, míg a végén a hányingerünk is elmúlt. Egy igazi gonosz mágussá vált. Mindenkit megölt, akit csak akart, hogy a végén egyen egy jó gyrost. Amikor a fil... Teljes kritika
A Marvel végre újra hozott egy szórakoztató filmet, ami majdnem nem is akar többet, mint adni egy két órás lazulást, és ezt a maga módján mesterien teszi. Rozsomák a legjobb dolog, ami Deadpoolal történhetett a meglehetősen felejthető második rész után.
Ilyen az, amikor a paródiát is parodizálják: gagyi lesz belőle. Éppen ez történt a legújabb, 2024-es Deadpool & Rozsomák című borzadállyal is, amiről az egyetlen pozitívumként csupán annyi mondható el: akad benne néhány jó poén és néhány jó zene. Ennyi. Túltolták az egészet, és paródiát csináltak egy eleve parodisztikus dologból. Ryan Reynolds átlendül azon a vékony határvonalon, mely a különc és jópofa bohócot elválasztja a debil kreténtől. Ő túlmegy a vonalon, és fullba tolja a kretént. Sajnálatos, mert én például szerettem mindkét Deadpool-részt, és mellesleg a Logant is (nem beszélve az X-Men filmekről). Hugh Jackman sem tudja megmenteni a végeredményt, sőt igazából csak ront rajta, mert inkább morózus öreg úr, mint félelmetes szuperhős. Kár volt belekavarni a jobb sorsra érdemes sztárokat is, mint Chris Evanst, Jennifer Garnert és a Pengét, Wesley Snipest. Értékelést igazából csak úgy adhatnék, ha teljesen végignéztem volna a moziban, de az utolsó 10 percről kijöttünk a párommal (bár azt a döntést igazából már a film kb. felétől tervezgettük mindketten).
Hasonló filmek
Volt egy előérzetem a filmmel kapcsolatban, mégpedig az, hogy a harmadszorra már egyáltalán nem fog akkorát szólni egy Deadpool-film, mint annak idején az első. Elöljáróban csupán annyit, hogy (sajnos) nem is tévedtem akkorát. Ez a fajta humor ugyanis nálam egyáltalán nem, vagy csak ritkán talál be, és mindezt valahol Taika Waititi-filmjeivel tudnám párhuzamba hozni, akinek szinte mindig, mindenfajta előzetes fenntartások nélkül ülök be a filmjeire. A Marvel szerintem ugyanis egyáltalán nem tett jót Waititinek, aki csak hatalmas önismétlésekbe tudott merülni a Thor 4-gyel, és nincs ez valahol másként Reynolds-cal sem, aki íróként akkora biztonsági játékot játszott a Deadpool és Rozsomákkal, hogy számomra bizonyos részein már-már kínos volt nézni. Inkább mondanám ezt önmaga paródiájának, semmint beszólásnak a Disney-nek, a Foxnak, ennél metszőbb görbe tükröt talán nem is kaphattunk volna.
Rossz. Bűnrossz. Kár volt mozijegyet pazarolni rá, vagy legalább ki kellett volna jönni a moziból. Mindenki besz*pta, hogy jó lesz, és megvette a mozijegyet. Ügyes csel volt, a producer dörzsölheti a markát.
Mondjuk, én sohasem kedveltem a comic másodvirágzásból (90'-es évek) származó hősöket, mint a Spawn, Deadpool. Én nem tartom az exBÉRGYILKOS Deadpoolt pozitívnak, még akkor sem, ha a „nem vagyok hős”-től (első film) eljut a „fontos (hős) akarok lenni... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Nagy ritkaság, ha én egy filmről kijövök a vége előtt (ilyen volt a Barbie, a Godzilla Kong ellen, a Legendás állatok: Dumbledore titkai vagy a Thor: Szerelem és mennydörgés), pláne akkor ritka ez a reakció tőlem, ha magát a franchise-t meg különben szeretem, de a legújabb Deadpool-filmmel sajnos pont ez történt. Még a legeleje elment azzal, hogy Deadpool átlagéletet él, majd megtalálja Rozsomák maradványait (adamantium csontváz), és még az sem volt vészes, a dimenziók szemétdombjára száműzik, ahol megtalálja új csapatát, például Elektrát és a Pengét, de innentől már annyira átmegy zagyvaságba, hogy teljesen élvezhetetlen 80-as IQ felett. Az utolsó negyedórát már nem volt szívem kínozni magam a moziban, és angolosan távoztam. Nagyon sajnálatos ez színvonalzuhanás, mert a legelső Deadpool tényleg szuper, és a második is tele van remek jelenetekkel és poénokkal. Úgy tűnik, a franchise számára ezúttal a harmadik rendezőváltás már nem nagyon jött be. Nálam nézhetetlen kategória, de elfogadom a rajongó véleményeket (csak megérteni nem fogom tudni).
Beülsz egy ilyen filmre, nyilván tudod, hogy itt most óriási kaszabolás és trágár beszéd fog következni. Közben meg mégis kicsit kellemetlenül éreztem magam, hogy nekem tényleg ez tetszik? Deadpool összevissza ontja magából a hülyeségeket, mond egy c... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Hiába vonultat fel annyi sztárt, hogy akár három filmet is meg lehetne tölteni velük, az egész már túl erőltetettnek tűnik csakúgy, mint a Deadpool szájába adott, kimondottan trágár és öncélú poénok. A történet meglehetősen light, a látvány azonban, mint mindig, most is a helyén. Annak azért örültem, hogy nem várt karakterek is felbukkantak, és a stúdiócserére utaló poénok is megállták a helyüket, a Disney-től egészen szokatlanul meredek poénokat is bevállaltak, de mégis éppen a multiverzumos katyvasznak köszönhető, hogy túl sok mindent akartak belepréselni, és éppen ez lett a veszte.
Deadpool alakja mindig is egy kicsit őrült figura volt, afféle potya-Marvel, egy különc szuperhős pasas, aki minden sorból kilóg örökké. De megszerettük, mert Ryan Reynolds utánozhatatlan stílussal és humorral tálalta nekünk. Amellett pedig remek akciókat kaptunk az első és a második részben is, noha eltérő rendezők forgatták: az elsőt Tim Miller, a másodikat meg a jó öreg David Leitch. Az első 80%-ot, a második 76%-ot kapott a rajongóktól az IMDb-n. És jött most ez a legújabb nekifutás, megint új rendezővel, ő Shawn Levy (vígjátékrendező, plusz a Vasökölt is ő csinálta, ami mondjuk nem rossz mozi). Megint egy új koncepció született: ezúttal Deadpool még degeneráltabb, viszont itt van Rozsomák (Hugh Jackman), aki kiváló vetélytársa, és még ugratni is lehet. Csak valahogy mégsem az igazi az egész. És aztán ott a sztori, ami úgy zagyvaság, ahogy van. Persze Deadpool révén nem vártunk gogoli mélységeket, de a korábbi részeknek azért volt valamiféle követhető, logikus struktúrája. Igazság szerint kár erre a dologra ezer karakterél többet pazarolni, gyenge lett, na.