Gladiátor

Gladiator

2023.08.26 Ergit

Kicsit össze vannak keverve a történelmi személyek, de attól függetlenül egy római kori hőst látunk! Hihetetlenül aprólékosan kidolgozott helyszínek, fegyverek, díszletek, jelmezek, csatajelenetek. Sikerült olyankor megnéznem – miután már majd minden... Több

2018.01.09 Artemisia

A történet átlagos, de a díszletek és a karakterek, valamint a színészi játékok első rangúak, a jellegzetes római hangulat is meg van,vagyis egy viszonylag korhű, feszült, izgalmas dráma, Ridley Scott minőségben.

2017.07.18 Deku

Ez a film nálam nem jutott át a rostán, és nem azért mert rosszul készítették el mint inkább azért mert az ilyen történet nem fog meg és kész. Voltak jó percei de nem maradandó.

2018.11.03 HE7EDIK

Ridley Scott nem tartozik kedvenc rendezőim közé, azonban ezt nagyon odapakolta és hogy nem kapta meg érte a legjobb rendező Oscarját, szégyen gyalázat. Annyi legendás párbeszéd és jelenet van benne, felsorolni nehéz, nekem a tigrises rész és a végén... Több

2019.04.06 Puncs

Nagyszerű film. Igaz, történelmi hűségből egyesre vizsgázott, de szerintem ez az emberek többségét nem zavarja. Lebilincselő a történet kiváló színészi alakításokkal, Russell Crowe és Joaquin Phoenix is hatalmas alakít. Igaz, elég hosszúra nyújtották, de engem végig lekötött.

Egy tipikus amerikai, történelmet feldolgozó(rosszul) film.Itt viszont nem ez a lényeg,hiszen akkor szegényebb lenne a story! Crowe odatette magát,és az egész film az ő játékától csillogott ilyen fényesen,bár semmivel nem maradt le tőle Joaqhin Phoenix sem. Kötelező darab.

2023.02.18 Erik Csok

Ha valami, hát a története az nem nagy szám. A film viszont szerintem mégis nagyon jó. Én nagyon szeretem a régi időkben játszódó filmeket, és ez is rendben van. Russell Crowe érdemelten kapta meg az Oscart, jól játszott. Izgalmas történelmi film, am... Több

2017.02.04 hszpp

Nekem kifejezetten tetszett a díszletesek munkássága,noha nem tökéletes minden benne,de már filmekhez képest így is eléggé korhűnek számít.:) A történet pedig jó, a színészek is jók,újranézhető alkotás.

2018.06.22 Jerico

Alapfilm, melyből élvezetes formában ismerhető meg a Marcus Aurélius kora utáni Róma. Izgalmas és látványos. Russel Crowe erre a szerepre született, jó döntés volt őt választani a kulcskarakter megszemélyesítésére. Értékelésem: 4 csillag.

2019.05.23 MP170506

Nagyszerű film! Russell Crowe alakítása kiváló, egy csöpp kivetni valót sem hagy maga után. Nagyon jó a képi világa, jók a kosztümök, minden a helyén van.

2021.01.02 Ildikó Bacskai

Ridley Scott talán legjobb rendezése, fenomenális jelmezek, díszlet, elképesztő zene, nagyszerű színészgárda remek alakításokkal. Szerintem kortalan film, remekmű.

2018.07.23 Norbert93

Ez az a film, ami anno gyerekkoromba nem ragadt túlságosan magával, ellenben most majdcsak le vagyok nyűgözve. Megérintő, megható, fordulatos és véres. Vannak benne sablonok, de nem sablonosan vannak megjelenítve. A barátság, hűség és kitartás is hihetőn lett megjelenítve. Szépen összhangban van minden a filmben.

2020.03.04 drg0602

Tökéletes rendezés, tökéletes színészi teljesítmények, zseniális film. Russell Crowe egyik legjobb alakítása. Minden van a filmben, szerelem, akció, dráma, egy tökéletes történet. Zseniális!

2018.11.28 harnas1207

Nagyon jól sikerült film. Epikus és látványos volt!