Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet

hp

Forest Whitaker
Genevieve O'Reilly
Jiang Wen

A raboskodó Jyn Erso-t kiszabadítják a lázadók. Amikor a Jyn megtudja, hogy apját fogva tartja a Birodalom, és arra kényszerítik, hogy építsen meg számukra egy mérhetetlen erejű fegyvert, a lány a csatlakozik a lázadókhoz, és megkísérli a lehetetlent: ellopni a Halálcsillag… Több

Rendező: Gareth Edwards
Premier (HU): 2016.12.15. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.07.01 Ogre

Egy jó ki háborús dráma az R1, de kb annyira Star Wars mint a Colombo

Mindig szerettem a Star Wars különleges világát, már gyerekkormomban megfogott a klasszikus részek fantáziája és színes karaktereinek sokasága. Gareth Edwards is pontosan így volt ezzel mindig is, ezért várta annyira tűkön ülve, hogy végre rendezhessen egy saját SW epizódot. Nos 2016-ban össze is jött ez neki, csak épp nem egy Star Wars stílusú dolgot készített. A Rogue One minden csak nem igazi SW film. Valójában egy háborús dráma, amibe beleerőltet itt - ott néhány Csillagok háborúja elemet. Felicity Jones sem az évszázad színésznője sajnos. Egyszer megszámoltam: 4 arcát váltogatja a film alatt végig. A sértett durcást, a harciasat, a bambát és a szomorút. Ennyi. Diego Luna jó színész, az Andorra kiforrja magát és éppen itt sem rossz, bár karizmatikusság nem sok szorult belé. (Az mondjuk nem ártana, ha valaki egy csillagközi lázadás élére állna.) Félreértés ne essék, a Zsivány egyes nem rossz film én is többször megnéztem, de nagyon nem Star Wars ezt ki kell mondani még ha ezzel a lelkébe is taposok néhány muglinak. Az ogrék már csak ilyenek: ami a szívükön az a szájukon. Bocsesz.

2017.12.13 Yosihiro

Remek star wars film. Nagyon jo lett várom a folytatást. Új arcok egy remek történetben aminek nincs vége.

2017.03.09 Laca//Ho/rr/oR//

Először nem akartam megnézni, de aztán rávettek és nekem nagyon tetszett a film.

2020.07.22 hp

A Disney-s Star Wars éra kétségkívül legjobb filmje lett a Zsivány Egyes. Végre kitört a megszokott sablonokból, se Jedik, se fénykardok, se Skywalker család, csak egy izgalmas és jól vezetett sztori, aminek a végén mutatott némi bátorságot is a stúd... Több

2020.11.06 csd

Mélyebb merítés a Star Wars univerzumából

Véleményem szerint az egyik legjobb a Star Wars filmről van szó, a Zsivány Egyes ugyanis bebizonyította, hogy jól működik az SW univerzuma nem csupány a Skywalkerek, de a fénykard nélkül is. Valójában azt gondolom, hogy ebben a világban annyi minden van, hogy a korábbi filmekkel csupány egy nagyon pici szeletet kaphattunk belőle.

A film összbevétele 1 056 057 273 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 030 315 007 forintot termelt. A hazai mozik összesen 700 400 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Jedha bolygón játszódó egyik jelenetben Jyn nekiütközik 2 gyanús külsejű figurának ; ők ugyanazok, akik megpróbálnak belekötni Luke Skywalkerbe az Egy új remény kocsmai jelenetében.Szerző: Artemisia

Az első Star Wars- film amiben nem szerepel egyetlen Jedi sem, - kivéve az exjedi Darth Vadert.Szerző: Artemisia

Warwick Davis ebben a Star Wars filmben is szerepel itt Weeteef Cyubee karakterét alakítja. Szerző: Diesel

Az első Star Wars-film, aminek ez elején nem úszik fel a már jól ismert bevezetőszöveg, hátterében pedig a csillagos űr.Szerző: Shelby07

Ismeretlen katonák
A Star Wars-univerzum „töltelékfilmje”, a Zsivány egyes egyáltalán nem fáj a nézőnek, de annyira azért jól sem esik, hogy repetát kérjen belőle. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 12. 14.)
A Zsivány Egyesnek nemcsak a címe gyenge
Elrettenteni persze nem akarok senkit a Zsivány Egyestől, a Star Wars-univerzum még mindig jobb kezekben van a Disney-nél, mint a DC-képregény-karakterek a Warnernél. De ettől ez még nem a legjobb a SW-film, és remélem, hogy ez csak a petting-része a néző-Miki egér kapcsolatnak. Pedig bár leírhattam volna, hogy ez nagyon zsivány lett. (spoilermente... Több

Zsivány Egyes: Egy Star Wars történet
A lázadók háborúba mennek, és nyomukban lohol az üdvösségre éhes közönség. Bár a csalódástól való félelem ott motoszkál sokakban, szerencsére Disney hadvezér ezúttal is biztos kézzel és felszegett fejjel kalauzol el minket a messzi-messzi galaxisba. 80/100 Több

Zsivány Egyes - Egy önfeláldozásról szóló Star Wars történet
Mindent egybevéve a Zsivány Egyes jó kis film, ha nem is kiemelkedő. A prequel részektől mindenesetre nem húzott el nagyon és az Ébredő Erőnél is csak egy hajszállal jobb. Ha a Force Awakens 6,9 pontot kapott tőlünk, akkor a Zsivány Egyes maximum 7 pontot érdemel. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 12. 14.)
Zsivány Egyes – Egy Star Wars történet
A Zsivány Egyes mégis felülmúlta minden elvárásomat. Egy érdekfeszítő, izgalmas, hangulatos filmet sikerült összehozni, aminek minden snittjét átjárja az Erő. Kibővíti az univerzumot, nem annak farvizén evez. Ha ez lesz az a mérce, amihez az elkövetkező Star Wars film tartani fogja magát, akkor nem lesz okunk panaszra. 8,5/10 Több