Asteroid City

Asteroid City

2024.04.27 Török389133 Nézhetetlen

Ez nem tudom, mi akart lenni. A legnagyobb színészek pedig csak pár percig szerepelnek, úgyhogy még csak miattuk sem érdemes megnézni.

2023.06.09 Jerico

Műanyag film bepalizott sztárokkal

Az 50-es évek Amerikájába visszarepítő Wes Anderson-rendezés, az Asteroid City egy kimondottan idegesítő film. A mesterséges színvilág rettenetesen zavaró és még inkább műanyaggá teszi az egészet. Bár rengeteg sztár szerepel a filmben – Tom Hanks, Scarlett Johansson, Margot Robbie, Adrien Brody, Bill Murray, Liev Schreiber, Matt Dillon, Willem Dafoe, Edeward Norton –, ők sem képesek megmenteni a végeredményt. Az pedig szürreális és gyengécske. A központi téma egy sivatagi kisváros ifjúsági csillagász-találkozója, amely egyszer csak átvált az idegenek fenyegetése miatti teljes elzárásra a külvilágtól. A mesterséges légkör és színezet ettől a ponttól még mesterségesebb lesz. A karakterek valószínűtlenek, a konfliktusok pedig műviek. De a legnagyobb gáz a filmmel az, hogy bepaliznak nyolc-tíz öregedő sztárt, akik méltatlan helyzetben csinálnak hülyét magukból. És nem jópofán. A másik nagyon dühítő dolog az a színezés. Nem tudni, milyen hatást reméltek ettől, de rettenetes. Ez marad meg leginkább bennünk utána.

2023.08.05 Artemisia

Ufó város

Wes Anderson nevét hallva, olvasva aligha van olyan mozirajongó, aki ne tudná azonnal, hogy mire számítson. A rendező stílusa elvont, abszurd, ezer közül is felismerhető. Egyedi kézjegyét, az erőteljes stilizációt pedig talán még egyszer sem járatta ... Teljes kritika

2023.09.11 Ahoj poplacsek

10/10 – óriási

Ez nem volt mindenkinek való, úgy látom a reakciókból mindenféle filmes oldalakon. Úgyhogy elöljáróban egy jótanács: csak az nézze, akinek bejött A Grand Budapest Hotel meg A Francia Kiadás. Nekem állatira tetszett, egyszer kimentem fagyiért a konyháig, de addig is muszáj volt leállítani, egyszerűen nem lehetett kihagyni egyetlen képkockát se. A mondanivalót könnyen dekódolhatónak találtam, ha valakinek nem jött át, érdemes leguglizni, biztos van fenn megfejtés a neten, én most inkább nem spoilereznék. Ja, mindenki IS szerepel a filmben.

2023.06.07 erahurka

Ha gonosz akarnék lenni, azt mondanám, ha láttál egy Wes Anderson-filmet, akkor mindet láttad. Nagyon egyedi a stílusa, ugyanakkor képtelen igazán megújulni, amit mondjuk nehéz felróni neki, amíg ilyen szeleburdi filmeket készít. Amúgy ez lehet a leg... Több

2023.09.12 Kapszaicin

Mise en abyme

A kreativitás hiánya újabban filmbeli nagyságokat ölt. Lehetne részletezni, hogy miért. Miért nincs mondanivalója a mai filmeseknek? Talán az ihlet, az eredeti ötlet, a sok embert érintő témák egyéni megfogalmazása filmes nyelven megkívánna olyan, az életben elszenvedett tapasztalásokat, amik végül a kreativitásban törnek felszínre. Nagyjából ez hiányzik. És nyilván a kultúra más területein is érezhetjük, hogy a kapcsolati és az egzisztenciális tőke képes ilyen, és az Asteroid Cityhez hasonló minőséget alkotni. El kellene kezdeni tehetségeket keresni, hogy végre legyen ennek az őrületnek végre. Vagy legyenek szívesek odaírni a filmhez, hogy bocsi, csak unalmunkban szórakozunk, te meg fizesd ki, balfék. Dadaizmusból is megárt a sok.

2023.07.13 kabel

Költői aszteroida

A Wes Anderson-filmek elsősorban stíluson utaznak, és általában egy-egy kisebb témát dolgoznak fel, felszínesen izgalmas karakterekkel. Az Asteroid City azonban megpróbál egy mélyebb témát körüljárni: a filmben Wes Anderson saját magát és alkotói képességét tárgyalja ki. Ezt egy metaköntösbe csomagolja, a film egy film létrehozását mutatja be. Na most, maga a film lényegében random jelenetek összessége, melyben szinte robotikus karakterek próbálnak érezni dolgokat. Hogy pontosan mit, az interpretációfüggő. Lehet az egyik karakter halálának feldolgozása a központ, lehet az életcélok hiányának keresése az, lehet valami meghökkentő esemény feldolgozása. És lehet mindhárom. Mindezt érzelmileg visszafogott módon látjuk. A film egyáltalán nem akar válaszokat adni, és igazából van annyi koherencia a történetben, hogy ez nem is baj. A története mindenféle analízis nélkül is megállja a helyét, hisz a rendező stílusa és furcsa karakterei végig izgalmasak maradnak. Még akkor is, ha a fel kell ébrednünk a film végén.

2024.02.22 stevepisti

Ez nem az én történetmesélési stílusom. Nekem ez nagyon művi, elvont. Inkább Wes Anderson rajongóknak ajánlom, máskülönben csalódás lesz a végén.

2023.09.06 Fikatours_blogger

Asteroid Ciki

Úgy éreztem magam filmnézés közben, mintha én lennék az UFO.

2023.06.07 Janitsek Klaudia

Meglepően tökéletes kavalkád

Üdítő élmény volt megnézni ezt a filmet, ami számos műfaj peremén egyensúlyoz, ám olyan könnyedséggel és humorral, ami mindenképp beemeli a többszörnézős kategóriába. Rég jöttünk ki ilyen élménnyel moziból, mindenképp ajánlanám megnézésre!

2023.06.12 FilmMÁNIÁS

Kifejezetten szórakoztató film, kiválóan szereplő színészgárda. Ajánlom mindenkinek, aki szereti Wes Andersont és a műveit. Illetve azoknak is érdemes megnézni, akik szeretik a művészfilmeket.

2023.08.26 stomachh

Hiába a sztárparádé, hiába Wes Anderson, engem ez a film nagyon nem fogott meg.

2024.02.01 aliasteáscsésze

Az ilyen agymenésekre nem volna szabad pénzt adni

Sem a pénztárak előtt, sem producerek számláiról.